Zelve Ören Yerinde Balon Kazası; 2 Ölü, Çok Sayıda Yaralı Var Zelve Ören Yerinde Balon Kazası; 2 Ölü, Çok Sayıda Yaralı Var
  Covid-19 salgınıyla birlikte  tüm engelli bakım kuruluşları ile huzurevleri ve yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde, kalan sakinleri salgından korumak amacıyla, 2020 Mart ayından beri uygulanan 10-14 günlük vardiyalı çalışma sistemi 15 mart Pazartesi günü son buluyor. Ayrıca yaşlı ve engelli sakinlerin belirli gün ve saatlerde dışarı çıkmasına da izin verilecek. Konuyla ilgili Koronavirüs Normalleşme Rehberi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ilgili müdürlüklere yollandı.   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Koronavirüs Normalleşme Rehberinde belirtilen Genel Düzenlemeler ;
  1. Resmi ve özel engelli bakım kuruluşları ile huzurevleri ve yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde sürdürülen 10-14 günlük vardiya düzenine, ikinci bir talimata kadar, son verilerek olağan mesai düzenine geri dönülecektir.
  2. Tüm engelli bakım kuruluşları ile huzurevleri ve yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri; yalnızca sakinlerin aile üyeleri için kuruluşça uygun görülen şekilde ve kontrollü olarak dış ziyaretlere açılmalıdır.
  3. Tüm kuruluşlarda 15 Mart 2021 tarihinden itibaren ikinci bir talimata kadar engelli ve yaşlı sakinlerin, illerde belirtilen gün ve saatlere göre, sokağa çıkışlarına izin verilmelidir.
  4. Kuruluşa yapılan tüm girişlerde HES kodu alma ve beyan etme zorunludur.
  5. Tüm kuruluşlarda maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine devam edilecektir.
  İşte Ayrıntılar   Kaynak: Haber Hacıbektaş