9 Şubat 2023, Perşembe

Erdem Pancarcı’dan Hacıbektaş’ta Tonmeisterlik ve Müzik Yönetmenliği Eğitimi

Oluşturma
14 Aralık 2022, Çarşamba 16:21

Güncelleme
16 Aralık 2022, Cuma 19:07

Hacıbektaşlı müzisyen ve müzik yönetmeni Erdem Pancarcı, NEVÜ Hacıbektaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerine ücretsiz Tonmeisterlik ve Müzik Yönetmenliği eğitimi verecek.

2 bölümden oluşan eğitimin ilk bölümü Tonmeisterlik ve ses düzenleriyle ilgili 17 Aralık Cumartesi saat 10.00-18.00 arasında Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi’nde yapılacak.

İkinci bölüm ise müzik prodüksiyon ve dijital müzik kayıtları hakkında 24 Aralık Cumartesi günü yine Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Çalışmaya Hacıbektaş Kaymakamlığı, Hacıbektaş Belediyesi, NEVÜ Hacıbektaş Güzel Sanatlar Fakültesi ve Haber Hacıbektaş destek veriyor.

 

Erdem Pancarcı Kimdir?

Erdem Pancarcı , müzik dolu bir hayata 1980’lerin sonunda Almanya’da başladı. Öyle ki, doğduğu evin arka bahçesindeki müzik stüdyosunda, babası ‘’ Tonmeister Ercan Pancarcı’nın  ‘’ birçok çalışmasına eşlik etme imkânı bulmuştu.  5 yaşından itibaren davul, bağlama ve piyano kurslarına katılmaya başladı. Son olarak Frankfurt FMW Konservatuarı- Jaz Bölümü’nde vurmalı çalgılar ve piyano üzerine eğitimler aldı. Besteci, yorumcu, Multi enstrumantalist kimliği ile profesyonel yaşamına albüm prodüksiyonları, dünya turnelerinde orkestrasyon, eğitmenlik …. vs. gibi geniş bir yelpazede devam etmektedir.