9 Şubat 2023, Perşembe

Hacıbektaş’a yapılacak yatırımları Nevşehir’de engelleyen birileri mi var?

Oluşturma
5 Ocak 2023, Perşembe 12:56

Güncelleme
5 Ocak 2023, Perşembe 12:56

2022 yılı ve daha öncesinde Hacıbektaş’a devlet tarafından yapılacağı açıklanan ve hatta bir kısmı için çalışmalara başlanan projelerin çoğu ya yarım kaldı, ya da hiç başlanmadı.

Haliyle Hacıbektaş kamuoyunun aklına  ”Hacıbektaş’a yapılacak yatırımları Nevşehir’de engelleyen birileri mi var?” sorusu geliyor.

Hacıbektaş Çevre Yolu İnşaatı

Hacıbektaş çevre yolundaki düzenlemeler kapsamında, Kırşehir girişindeki kavşak düzenleme ve 9 yüz metrelik viraj yumuşatma çalışmalarında yaklaşık bir buçuk yıldır çalışma yapılmıyor.

4 sene kadar önce başlanan, yolun geçtiği arazilerin istimlak edildiği, hafriyat çalışmasının yapıldığı ancak sonrasında kaderine bırakılan, Kırşehir girişindeki kavşak ve 9 yüz metrelik yolda çalışmaların ne zaman başlayacağı ve trafiğe ne zaman açılacağı merak konusu.

İlçe halkı yol çalışmasıyla ilgili yetkililerden bir açıklama beklemekte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eski Hamam Binası Yerine Yapılacak Olan Gençlik Merkezi

Yıkılan eski hamam binası yerine inşa olacak Gençlik Merkezi için Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Hacıbektaş Belediyesi arasında protokol imzalanmıştı.

Ancak aradan geçen 10 aylık süre içerisinde Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılsa da henüz bir çalışma başlatılmadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hacıbektaş Lisesi Arkasına Yapılacak Halı Saha

Hacıbektaş Kaymakamlığından yapılan açıklama ile öğrendiğimiz Halı Saha projesi de başlanmayan projeler arasında.

Nevşehir İl Gençlik ve Spor Müdürü Muhsin Özdemir, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü teknik ekipleri ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Naci Güven’in 2021 yılı Aralık ayında bizzat yerinde inceleme yaptıkları ve ihale aşamasına geldiğini duyduğumuz Halı saha projesi de duyduğumuzla kaldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Huzur Evi Ek Binası Açılmak İçin Ödenek Bekliyor

Nermin Erdemir tarafından yaptırılan ve yapımı yıllar önce tamamlanıp kısa süre önce Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na devredilen çarşı içinde bulunan Rıfat Kartal Huzur Evi ek binası kısmen tamamlanmış durumda.

Binanın açılması için gereken bütçenin bakanlıktan gelmesi bekleniyor ancak yer Hacıbektaş’ta olunca ne Nevşehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ne de bakanlık konuyu pek önemsemiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hacıbektaş Kızılay Şubesi

Nevşehir Kızılay Şube Başkanı Ercan Civelek ve ekibi Hacıbektaş Kaymakamı ve Hacıbektaş Belediye Başkanı’nı ziyaret etti ve Hacıbektaş’a Kızılay Şubesi açmak için fikir birliğine varıldı.

Hacıbektaş Kaymakamlığı ve Hacıbektaş Belediyesi tarafından Kızılay bürosu olarak kullanılacak büro tutuldu, yönetim ve üyeler oluşturuldu, başkan tayin edildi. Öyle ki buraya Kızılay Şubesi açılmasını en çok isteyen kişi Nevşehir Kızılay Şube Başkanı Ercan Civelek, birden ne olduysa, her şey hazırken Hacıbektaş’tan elini ayağını çekip, şube açma fikrini askıya mı aldı? Merak ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm bunların ardından Hacıbektaş kamuoyu ”Hacıbektaş’a yapılacak yatırımları, gelecek hizmetleri Nevşehir’de engelleyen birileri mi var?” sorusunu sormadan edemiyor.

Hacıbektaş halkı haklı olarak, Nevşehir Valisi sayın İnci Sezer Becel’den, bahse konu projelerle ilgili bir açıklama yapmasını bekliyor.