Ahmet Erdemli Hacıbektaş İYİ Parti ilçe binasını ziyaret etti Ahmet Erdemli Hacıbektaş İYİ Parti ilçe binasını ziyaret etti
Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan ve 10 ilimizi etkileyen depremlerde, ülkemizin dört bir yanından olduğu gibi, Hacıbektaş'ta; yardımseverlerin desteği ile ilk günden itibaren bölgeye gıda, barınma, hijyen, nakil ve çeşitli malzemeler taşıyan sayısız araç çıkarttı, çıkarmaya da devam ediyor.
Hacıbektaş Kaymakamlığı ve Hacıbektaş Belediyesi öncülüğünde; ilçe STK'larımız, Hacıbektaş Esnaf, Sanatkarlar ve Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanlığı, Hacıbektaş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Hacıbektaş Ziraat Odası Başkanlığı, tüm esnaflarımız, tüm kamu kurumlarımız, ilçe halkının büyük desteği ile Adıyaman'dan Malatya'ya, Kahramanmaraş'tan Hatay'a, karınca kararınca yardımlarını esirgemedi, esirgemiyor.
6 Şubat'tan itibaren süregelen ülkemizdeki afet durumuna ve ilçemize getirilen depremzedelere yardımlarıyla destek olan tüm Hacıbektaş'a herkes adına teşekkür ediyoruz.
Ayrıca;
Umudumuz böyle bir felaketin bir daha dünyanın hiç bir yerinde yaşanmaması yönünde. Bununla beraber, böyle bir duruma hazırlıksız, eğitimsiz, plansız ve programsız yakalanmanın işleri ne kadar zora soktuğunu hep birlikte gördük yaşadık.
Buradan yola çıkarak;
1-Yetkililerinden talebimiz; her il için AFAD tarafından hazırlanmış İRAP(İl Afet Risk Azaltma Planı) raporlarını okumaları ve burada belirlenen eksikleri ve düzenlemeleri acil şekilde yapmalarıdır. NEVŞEHİR İLİ İRAP RAPORU
2-İlçemiz halkından talebimiz; böyle bir duruma hazırlıksız, eğitimsiz, plansız ve programsız yakalanmamak adına,
a)Kurum ve kuruluşlar tarafından belirlenen afet kurallarına uymanız,
b) Hacıbektaş Kaymakamlığı ve Hacıbektaş Belediyesi öncülüğünde, projelendirmesine Haber Hacıbektaş olarak başladığımız, (AFAD, AKUT, SAR, GEA AHBAP gibi) mini bir arama kurtarma ekibinin, gerekli eğitimleri aldıktan sonra oluşturulmasına katkı sağlamanızdır.